ParaliaParalia

Paralia


Paralia po grecku znaczy po prostu plaża. Właśnie w taki sposób można by opisać tę wspaniałą turystyczną miejscowość. Grecja to kraj składający się głównie z wysp takich jak Kos, Zakynthons czy Kreta, jednakże Grecja to także stały ląd.

Na stałym lądzie bardzo popularna dla chcących wypocząć turystów jest Riviera Olimpijska. Jednym z najbardziej popularnych dla Polaków miast jest Paralia. To miasto znajduje się w pierwszej trójce jeśli chodzi o kierunek wybierany przez Polaków.

Dlaczego? Przede wszystkim  jest tam stosunkowo tanio jak na Grecję.  Znacznie droższe są greckie wyspy. Zarówno same wycieczki, hotele jak i wyżywienie na wyspach jest o 15-20 % droższe niż na stałym lądzie. Miasto Paralia jest piękną miejscowością turystyczną. Jest tam zaledwie kilkanaście uliczek jednak przejście pieszo całej Paralii zajmie nam ładnych parę godzin. Właściwie na głównych ulicach są same hotele, bary, dyskoteki oraz sklepy z futrami J. Wielu panów chętnie kupuje w nich futra swoim kobietom. Co ciekawe sprzedaż futer kwitnie nawet gdy na dworze jest ponad 30 stopni Celsjusza. Jest to możliwe, dzięki klimatyzowanym i bardzo ekskluzywnym sklepom. Mimo to ich ceny są bardzo przystępne. Pozostałe ceny w Paralia również należą do przystępnych. Za „gyros pita” – rodzaj kebaaba z frytkami zapłacimy 1,5 euro ( cena z 2011 roku jednak w roku 2012 nie przewiduje dużych podwyżek). Oczywiście można się też stołować w droższych restauracjach jednak i tam ceny nie powinny przekroczyć  15-20 euro za naprawdę już dobry obiad – głównie owoce morza.  Sklepy, tak zwane supermarkety, są praktycznie na każdym rogu, a w samym centrum jest nawet  znany dobrze Polakom „Lidl”. Czasami można na ulicy można spotkać też rolnika z własnymi płodami rolnymi po bardzo atrakcyjnych cenach jak arbuzy czy winogrona za 1 euro.

Plaża Paralia

Plaża w Paralia należy do najładniejszych w Grecji. Duża piaszczysta z długim wyjściem w morze. Trzeba ładny kawałek wejść w morze aby zrobiło się głęboko ale mimo tego zejście jest bardzo łagodne. Woda jest bardzo czysta a między kąpiącymi pływają ławice małych rybek. Zalecane jest jednak oddalenie się o jakieś kilkadziesiąt metrów od głównej plaży – dzięki temu unikniemy tłoku a także woda nie będzie tak zmącona przez kąpiących się.  Warto dodać, że woda jest oczywiście bardzo ciepła już praktycznie od czerwca.

W mieście znajduje się też bardzo dużo agencji turystycznych gdzie można wykupić wycieczki fakultatywne np. na Meteory czy rejs na wyspę Skiatos. Warto chwilę pochodzić i poszukać bo ceny są różne. Za rejs na wyspę Skiatos zapłacimy około 35 euro a za wieczór grecki 10 euro. Paralia ma bardzo dużo tego atrakcji.

Paralia jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznych wojaży zarówno w roku 2012 jak i następnych nic się w tym nie zmieni. Biura podróży oferują zarówno wyjazdy autokarem jak i z przelotem samolotem. Warto też czasami poszukać oferty last minute, gdyż często można upolować dużą okazję i zaoszczędzić.

 

Poszukano nas także:


  • grecja paralia
  • paralia grecja
  • paralia
  • paralia ceny
  • paralia wycieczki fakultatywne
  • paralia ceny 2013
  • ceny w grecji paralia
  • grecja paralia ceny
  • ceny w paralii
  • paralia grecja wycieczki fakultatywne